Jakie hantle wybrać na początek?

Rodzaje hantli

Przed wyborem hantli do ćwiczeń, możesz zostać przytłoczony ich różnorodnością. Warto znać podstawowe różnice między standardowymi rozwiązaniami. Dostępne są hantle z różnych materiałów takie jak:

-hantle winylowe

-hantle neoprenowe

-hantle żeliwne

-hantle bitumiczne

Jaki ciężar hantli będzie odpowiedni na początek?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Osoba, która będzie korzystała z hantli przed wyborem powinna wypróbować różne obciążenie. Warto wiedzieć, że odpowiednimi hantlami będą te, które stanowią obciążenie po 10 powtórzeniach danego ćwiczenia. Nie należy dokonywać wyboru na podstawie samego wzięcie ciężarka w dłoń. W ten sposób, wykluczy się wiele ciężarków, które po wykonaniu serii ćwiczeń byłyby wprost idealne. Niepozorne 2 kg często szybko staje się wyzwaniem podczas wykonywania ćwiczeń na ramiona.

Czy regulowane hantle będą idealnym wyborem na początek?

Warto wiedzieć, że dolne i górne partie mięśniowe wymagają innego obciążenia. Brzuch również można traktować jako osobną partię mięśni, wymagającej do ćwiczeń osobnego zestawu sprzętu. Jeśli jesteś zainteresowany treningami na całe ciało, skorzystaj z hantli regulowanych. Będą one idealnym rozwiązaniem z uwagi na złożenie osobno gryfu, oraz różnej wagi obciążeń. W zależności od tego, jaki ciężar jest potrzebny, można dokładać obciążenia, oraz je redukować. Hantle tego typu można zakupić od razu z walizką, dzięki czemu są łatwiejsze w przechowywaniu oraz transporcie. Jeśli nie dysponujesz pokojem do ćwiczeń, a tylko niewielką powierzchnią w zaciszu swojego domu- sprawdzą się one ze względu na niewielkie rozmiary wielu dostępnych opcji sprzętu.

hantle recenzja winylowe, a hantle neopronowe

Hantle winylowe złożone są z masy betonowej, która pokryta jest winylem. Neopronowe natomiast, to żeliwo pokryte neoprenem. Materiał ten jest jedną z odmian kauczuku syntetycznego. Warto wiedzieć, że te dwa materiały nie różnią się w użytkowaniu od siebie prawie wcale. Cechami charakterystycznymi jest powłoka antypoślizgowa w jednym i w drugim przypadku. Dzięki niej używanie hantli jest bezpieczne. Przy poprawnej technice, oraz chwycie winylowe hantle ryzyko ślizgania prawie nie występuje. Mogłoby się wydawać, że winylowe poprzez gładszą strukturę są mniej bezpieczne- jednak nic bardziej mylnego. Dzięki gładkiej powierzchni hantle łatwiej wyczyścić . Jednak w jednym i w drugim przypadku wystarczy spryskać sprzęt treningowy środkiem antybakteryjnym. Nie trzeba ich myć. W dwóch wyżej opisanych typach mamy do czynienia z delikatnie zaokrągloną budową, która zapobiega turlaniu się ciężarków po podłodze, oraz jej rysowaniu. Jest to spore ułatwienie, kiedy pomieszczenie do ćwiczeń jest duże, oraz przestronne. Pamiętaj, żeby wyboru hantli dokonywać po przymierzeniu w dłoni, oraz wykonaniu serii ćwiczeń.