Domowa siłownia – jak ją urządzić?

Domowa siłownia daje swobodę i pełną wygodę. Można ćwiczyć zawsze wtedy, gdy ma się na to ochotę oraz nie przejmować się aktualnie zajętym sprzętem. Organizacja przydomowego zaplecza sportowego wcale nie jest trudna. Od czego zacząć? Bez czego nie można się obejść?

Sport to zdrowie!

W domu istnieje wiele możliwości uprawiania sportów. Do niektórych z zajęć niezbędny będzie specjalistyczny sprzęt (np. do biegania – bieżnia), natomiast w większości przypadków, wystarczą standardowe akcesoria. Ich cena jest niewygórowana, dzięki czemu ich zakup nie powinien stanowić wielu trudności.

Kompletowanie sprzętu można rozpocząć od kilku elementów. Będą to m.in.:

hantle super wybór,
– drążek do podciągania,
– mata do ćwiczeń.

Oczywiście na tym możliwości się nie kończą, natomiast są to podstawowe sprzęty, które wybierane są najczęściej wśród kolejnych użytkowników. Asortyment dostępny na rynku sprawia, że można wybierać spośród wielu ofert.

Jaki sprzęt wybrać?

Domowy sprzęt zdecydowanie różni się od tego, który można spotkać w profesjonalnej siłowni. Odróżnia go przede wszystkim cena, ale i wytrzymałość. Nie oznacza to jednak, że domowe akcesoria muszą być kiepskiej jakości i że te nie będą się do niczego nadawać. Wręcz przeciwnie.

Na przykładzie trzech wymienionych elementów, warto pamiętać o kilku cechach produktów, które sprawią, że kupno konkretnego produktu będzie zdecydowanie lepszym wyborem. Zaczynając od hantli, warto postawić na odpowiednio dobraną wagę. Oczywiście to kwestia mocno indywidualna. Na początek zaleca się kupno produktu o określonej gramaturze, ponieważ zestaw zajmuje najczęściej zbyt wiele miejsca, a dodatkowo nie będzie w pełni wykorzystywany. Należy również rozważyć zakup hantli w oparciu o powłokę. Warto postawić na antypoślizgowość, ponieważ będzie miała ona wpływ na pewny chwyt podczas ćwiczeń.

Z kolei wybierając drążek do ćwiczeń – można zdecydować się na jedno z najpopularniejszych rozwiązań, czyli ten montowany w sposób rozporowy. Do jego montażu nie będzie konieczne wiercenie czy posiadanie specjalistycznych narzędzi. Banalnie łatwe umiejscowienie nie przysporzy wielu problemów.

W domu, jak na siłowni

Decydując się na stworzenie własnej przestrzeni do ćwiczeń, warto też pamiętać o odpowiednim podłożu. W tym celu idealnym rozwiązaniem będzie mata do ćwiczeń. W zależności od charakteru sportu, można zdecydować się na tę dedykowaną do jogi lub do ćwiczeń fitness. Warto wybierać ją nie tylko pod względem wielkości, ale i grubości.

Domowa siłownia to niezwykła wygoda. Nie dziwi więc fakt, że tak wiele osób decyduje się na urządzenie jej w swoim własnym zaciszu.